Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно прав внефракционных народных депутатов)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1049
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо прав позафракційних народних депутатів)" (реєстр. N 1049 від 27 листопада 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо прав позафракційних народних депутатів)" (реєстр. N 1049 від 27 листопада 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України С. Міщенком.

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є створення умов для більш ефективного здійснення депутатської діяльності позафракційними народними депутатами. Для досягнення поставленої мети пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, що передбачають надання права та можливості позафракційним народним депутатам України брати участь в обговоренні питань на пленарному засіданні Верховної Ради України, роботі Погоджувальної ради, бути обраним до складу комітетів та комісій Верховної Ради України тощо.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За Основним Законом України (частина п'ята статті 83) порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Опрос