Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно материальной ответственности работодателя перед работником за нарушение сроков выплаты заработной платы и других выплат, причитающихся работнику)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1047
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 14 січня 2015 року розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо матеріальної відповідальності роботодавця перед працівником за порушення строків виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику)" (реєстр. N 1047 від 27.11.2014 р.), поданий народним депутатом України Міщенком С. Г.

Проектом Закону пропонується шляхом внесення змін до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про оплату праці" встановити, що одночасно зі сплатою не виплаченої у встановлені строки проіндексованої суми заробітної плати або іншої виплати, що належить працівнику, роботодавець зобов'язаний додатково сплатити працівнику пеню у розмірі 0,1 відсотка від такої суми за кожний день затримки, починаючи з наступного дня після закінчення встановлених строків виплати та включаючи день фактичної виплати, і штраф у розмірі 10 відсотків від цієї ж суми. Для розрахунку суми пені та штрафу використовується сума затримки без урахування індексу інфляції.

Також проектом передбачається встановити, що дія Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" не поширюється на випадки затримки заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику від роботодавця.

Комітет, підтримуючи зазначену законодавчу ініціативу, яка спрямована на посилення державних гарантій реалізації громадянами права на своєчасне отримання заробітної плати, вважає за необхідне висловити такі зауваження до проекту Закону.

Автором проекту пропонується за одне й те саме правопорушення встановити по суті подвійну відповідальність одного виду - неустойку у вигляді одночасно і пені, і штрафу, що суперечить статті 61 Конституції України, згідно якої "ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення".

За висновком Міністерства фінансів України, реалізація законопроекту потребуватиме додаткових видатків з державного та місцевих бюджетів. Проте, автором проекту всупереч статті 91 Регламенту Верховної Ради України та статті 27 Бюджетного кодексу України не надано фінансово-економічних обґрунтувань та відповідних розрахунків.

Опрос