Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном социальном страховании на случай безработицы" (относительно урегулирования вопросов периодичности, сроков выплаты пособия по безработице)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1046
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Рибака, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України 24 грудня цього року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув проект Закону України "Про внесення доповнень до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (щодо врегулювання питань періодичності, строків виплати допомоги по безробіттю)" (реєстр. N 1046), поданий народним депутатом України С. Г. Міщенком.

Законопроектом пропонується доповнити Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" статтею 24 та врегулювати питання щодо періодичності та строків виплати допомоги по безробіттю. З цією метою запропоновано встановити, що:

- допомога по безробіттю виплачуватиметься два рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата;

- одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюватиметься протягом 14 днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи, набуття статусу підприємця фізичною особою.

Запровадження змін, передбачених законопроектом, дозволить краще захистити права і законні інтереси безробітних, уникнути зловживань у питанні строків, періодичності, граничних термінів виплати допомоги по безробіттю, сприяти зміцненню довіри громадян до держави та її органів тощо.

В цілому підтримуючі зазначені пропозиції вважаємо за доцільне звернути увагу на те, що для вирішення порушених питань слід враховувати об'єктивні факти та обставини правовідносин, які складаються між безробітним та центром зайнятості. Зокрема, законодавством про зайнятість населення передбачено, що зареєстровані безробітні зобов'язані дотримуватися рекомендацій державної служби зайнятості щодо сприяння своєму працевлаштуванню та відвідувати центр зайнятості, в якому вони зареєстровані як безробітні у визначений і погоджений з ними час, але не рідше ніж один раз на тридцять календарних днів.

Опрос