Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в статью 6 Закона Украины "О свободе передвижения и свободном выборе места жительства в Украине" (относительно совершенствования законодательного регулирования вопроса осуществления регистрации места жительства лица по заявлению законного представителя)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1045
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін і доповнень до статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (щодо вдосконалення законодавчого регулювання питання здійснення реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника) (реєстр. N 1045 від 27 листопада 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін і доповнень до статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (щодо вдосконалення законодавчого регулювання питання здійснення реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника) (реєстр. N 1045 від 27 листопада 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України С. Міщенком.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямований на вдосконалення правового регулювання здійснення реєстрації місця проживання особи за заявою одного із законних його представників. Для досягнення поставленої мети пропонується внести зміни до зазначеного Закону, що передбачають здійснення за погодженням з органом опіки та піклування реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника без наявності письмової згоди інших законних представників. Реєстрація місця проживання дитини віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років за заявою законного представника в разі наявності письмової згоди дитини здійснюється без наявності письмової згоди інших законних представників та без погодження з органом опіки та піклування. Також пропонується здійснювати реєстрацію місця проживання особи за заявою законного представника без наявності письмової згоди інших законних представників та без погодження з органом опіки та піклування, якщо це місце проживання визначено судовим рішенням, що набрало законної сили, або обов'язковим до виконання рішенням органу опіки та піклування.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Згідно з Основним Законом України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання (частина перша статті 33). Права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основні обов'язки громадянина визначаються виключно законами України (пункт 1 частини першої статті 92).

Опрос