Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 136 Кодекса законов о труде Украины (относительно обеспечения защиты заработной платы от необоснованных отчислений и недопущения нарушения принципа презумпции невиновности работника в вопросе возложения на работника материальной ответственности)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1043
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 14 січня 2015 року розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до статті 136 Кодексу законів про працю України (щодо забезпечення захисту заробітної плати від необґрунтованих відрахувань та недопущення порушення принципу презумпції невинуватості працівника у питанні покладення на працівника матеріальної відповідальності)" (реєстр. N 1043 від 27.11.2014 р.), поданий народним депутатом України Міщенком С. Г.

Проектом Закону пропонується встановити, що покриття шкоди працівниками в розмірі, що не перевищує середньомісячного заробітку, провадиться за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, шляхом відрахування із заробітної плати працівника лише за письмовою згодою працівника із здійсненням такого відрахування та його розміром.

Також проектом передбачається, що відрахування із заробітної плати для покриття шкоди, заподіяної працівником, дозволяється лише в тих випадках, коли може бути ясно доведено, що за заподіяну шкоду несе відповідальність саме той працівник, із заробітної плати якого здійснюється відрахування. При цьому обов'язок доказування в суді наявності підстав для здійснення такого відрахування покладається на власника або уповноважений ним орган (а у випадку подання позову прокурором - на прокурора).

Комітет підтримує зазначену законодавчу ініціативу, вважаючи, що реалізація норм даного проекту Закону дозволить посилити захист трудових прав працівників шляхом усунення можливостей роботодавця здійснювати необґрунтовані відрахування із заробітної плати працівника у випадках, коли працівник не згоден із здійсненням такого відрахування чи його розміром, а роботодавець належним чином не довів наявність факту заподіяння йому шкоди і вину саме цього працівника.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень.

Опрос