Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в отдельные законы Украины (относительно отмены избыточного количества оснований для остановки транспортных средств и осуществления общественного контроля за правоохранительными органами)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1037
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до окремих законів України (щодо скасування надмірної кількості підстав для зупинення транспортних засобів та здійснення громадського контролю за правоохоронними органами)" (реєстр. N 1037 від 27 листопада 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 14 січня 2015 року (протокол N 7) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до окремих законів України (щодо скасування надмірної кількості підстав для зупинення транспортних засобів та здійснення громадського контролю за правоохоронними органами) (реєстр. N 1037 від 27 листопада 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Міщенком С. Г.

Згідно з Пояснювальною запискою метою прийняття Законопроекту є оптимізація роботи працівників міліції та захист прав водіїв, здійснення громадського контролю за правоохоронними органами. Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується внесення змін до пункту 21-1 статті 11 Закону України "Про міліцію" та частини першої статті 16 Закону України "Про дорожній рух", що передбачають скасування надмірної кількості підстав для зупинення транспортних засобів, а також здійснення громадського контролю за правоохоронними органами.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6). Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з Основним Законом України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основні обов'язки громадянина, а також відповідальність за діяння, які є адміністративними правопорушеннями, визначаються виключно законами України (пункти 1, 22 частини першої статті 92 Конституції України).

Опрос