Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отзыве народного депутата Украины

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1032
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 11 лютого 2015 року (протокол N 10) розглянув проект Закону України про відкликання народного депутата України (реєстр. N 1032 від 27.11.2014), поданий народним депутатом України Батенком Т. І.

Законопроектом визначаються засади організації, підстави та процедура відкликання народного депутата України.

Право порушувати питання про відкликання народного депутата за Законопроектом належить виборцям шляхом створення на зборах їх учасників ініціативної групи, яка має зібрати не менш як 10 тисяч підписів виборців за відкликання народного депутата у відповідному виборчому округу та не менш як 100 тисяч виборців у загальнодержавному виборчому округу (статті 2, 6 Законопроекту). Зібрані підписи на підтримку ініціативи про відкликання народного депутата подаються до Центральної виборчої комісії для вирішення питання про призначення голосування за відкликання народного депутата від відповідного одномандатного виборчого округу, звернення до Верховної Ради України щодо розгляду пропозиції виборців про відкликання народного депутата України, обраного у загальнодержавному виборчому окрузі.

У разі, коли за результатами голосування встановлено, що за відкликання народного депутата України проголосувала кількість виборців не менша, ніж та, що віддала свої голоси за його обрання, депутат за рішенням Центральної виборчої комісії визнається відкликаним, у зв'язку з чим його повноваження припиняються (стаття 19 Законопроекту). Рішення про відкликання народного депутата України, обраного у загальнодержавному виборчому окрузі, за зверненням Центральної виборчої комісії приймається Верховною Радою України більшістю від її конституційного складу У разі відкликання народного депутата України його повноваження припиняються з моменту прийняття парламентом відповідного рішення (стаття 9).

Опрос