Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно помощников-консультантов народного депутата)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1030
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо помічників-консультантів народного депутата) (реєстр. N 1030 від 27 листопада 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засідання 04 березня 2015 року (протокол N 12) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо помічників-консультантів народного депутата) (реєстр. N 1030 від 27 листопада 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Є. Фірсовим.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект спрямований на запровадження публічності інформації щодо помічників-консультантів народних депутатів України, доступної для широких верств громадян. Для досягнення поставленої мети пропонується доповнити статтю 34 вказаного Закону частиною дев'ятою, передбачивши в ній опублікування на офіційному веб-порталі Верховної Ради України переліку помічників-консультантів народного депутата.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Основному Законі України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос