Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налога с валового дохода крупных предприятий для обеспечения обороноспособности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1029
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку з валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності України"

У законопроекті пропонується запровадити податок з валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності України.

У Пояснювальній записці до законопроекту необхідність запровадження такого податку обґрунтовується тим, що "фінансове забезпечення військової галузі країни має вкрай незадовільний стан, що призвело до різкого загострення кризового стану обороноздатності держави та боєздатності Збройних сил України. Найактуальнішою лишається проблема військово-технічної модернізації та переоснащення Збройних сил України новітніми та перспективними видами озброєнь. Більше 20 років перебуває в експлуатації понад 80 % озброєння та військової техніки Збройних сил України. Загальний обсяг озброєнь, що потребують заміни, сягає понад 50 %. Тільки 30 % припадає на відносно сучасні зразки, але вони за своїми характеристиками все ж поступаються кращим світовим системам озброєнь. Морально застаріли або вичерпали свій експлуатаційний ресурс 80 % озброєнь ракетної артилерії, близько 60 % військово-повітряних сил, 70 % засобів радіоелектронної боротьби і 50 % протитанкових озброєнь України. На сьогодні, основним та першочерговим завданням держави є збільшення фінансування потреб Збройних сил України для успішного проведення АТО, захисту суверенітету та територіальної цілісності України".

Головне управління в цілому погоджується з пропозицією щодо запровадження відповідної форми підтримки обороноздатності держави великими підприємствами, адже на сьогодні всі громадяни України зі своїх доходів у формі заробітної плати сплачують на ці ж цілі військовий збір. У той же час щодо окремих положень законопроекту вважаємо доцільним зауважити наступне.

1. У законопроекті об'єктом оподаткування новим податком пропонується визначити валовий дохід великих підприємств. У той же час Податковий кодекс України не містить визначення поняття "валовий дохід" та порядку його обрахунку, що може створити певні складнощі при практичному застосуванні відповідних положень Кодексу.

Зауважимо також, що запропонований у законопроекті податок, який за своїм економічним змістом є близьким до податку з обороту. Так достатньо легко адмініструвати, проте до його недоліків слід віднести те, що при його справлянні не враховується фінансовий результат діяльності платника податку.

Опрос