Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения благотворительной помощи на лечение онкобольных детей)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1026
Дата рассмотрения: 11.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування благодійної допомоги на лікування онкохворих дітей)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування благодійну допомогу, яка надається безпосередньо на користь платника податку-фізичній особі або благодійній організації "на лікування онкологічних захворювань дитини платника податку".

За змістом Пояснювальній записки до законопроекту, необхідність його прийняття обґрунтовується тим, що чинні норми Податкового кодексу України, які регулюють порядок оподаткування благодійної допомоги, передбачають її надання без оподаткування виключно через заклад охорони здоров'я, а не безпосередньо фізичній особі, благодійній організації, що в цілому ускладнює отримання такої допомоги.

Підтримуючи в цілому пропозицію щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, що надається платнику податку на доходи фізичних осіб "для лікування онкологічних захворювань дитини" такого платника податку", у той же час вважаємо доцільним звернути увагу на наступне.

1. Законопроект потребує техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, виходячи зі змісту законопроекту та поданих до нього документів, в них йдеться про особливості оподаткування виключно цільової благодійної допомоги, а саме - "на лікування онкологічних захворювань дитини платника податку". У зв'язку з цим вважаємо, що використання у проекті поняття "нецільова благодійна допомога" є недоцільним.

Опрос