Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране окружающей природной среды" (относительно расширения прав Верховной Рады Автономной Республики Крым и местных советов в части использования средств фондов охраны окружающей природной среды)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1024
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На розгляд Верховної Ради України у першому читанні вноситься проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища України" (щодо розширення прав Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад у частині використання коштів фондів охорони навколишнього природного середовища)" (реєстр. N 1024 від 27.11. 2014 р.), поданий народним депутатом України Д. Шпеновим.

Метою проекту визначено розширення повноважень Верховної ради АР Крим та органів місцевого самоврядування самостійно визначати напрями використання коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, призначених для цільового фінансування природоохоронних заходів.

Відповідні зміни пропонується внести до статей 14, 15 та 47 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

Комітет відзначає, що запропонована редакція змін до зазначених статей (пункти 1, 2 та 4 розділу I проекту) нівелює зміст цільового використання цих коштів саме на фінансування природоохоронних заходів. Зокрема, передбачається, що Верховна Рада АР Крим, а також місцеві ради затверджують "перелік природоохоронних та інших заходів, на фінансування яких можуть виділятись кошти фонду охорони навколишнього природного середовища,".

Таким чином, створюються законодавчі підстави для вільного тлумачення переліку заходів та включення до нього заходів, які не стосуються або опосередковано стосуються охорони довкілля.

Так, частина перша статті 47 чинного Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" визначає, що Державний, республіканський Автономної Республіки Крим та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища утворюються для фінансування заходів щодо охорони навколишнього природного середовища. Відповідно до частини шостої статті 47, кошти місцевих, Автономної Республіки Крим і Державного фондів охорони навколишнього природного середовища можуть використовуватись тільки для цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів.

У той же час, доповнення, запропоноване до частини шостої статті 47, не вирішує цієї проблеми, натомість дозволяє довільне тлумачення і у комплексі з запропонованими новими частинами вісім та дев'ять цієї статті дає можливість фінансувати широкий спектр заходів, не обов'язково природоохоронних.

Опрос