Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О первоочередных мерах по защите социально уязвимых граждан от последствий финансово-экономического кризиса

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1022
Дата рассмотрения: 23.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про першочергові заходи щодо захисту соціально вразливих громадян від наслідків фінансово-економічної кризи" (реєстр. N 1022 від 27.11.2014 р.)

У законопроекті пропонується визначити першочергові заходи, спрямовані на подолання наслідків фінансово-економічної кризи в Україні 2014 року для найбільш незахищених категорій населення України, а також на стабілізацію соціально-економічного стану та стимулювання інвестиційної діяльності в Донецькій та Луганській областях. Для досягнення поставленої мети, зокрема, передбачається: індексація грошових доходів населення; встановлення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для соціально вразливих категорій населення; запровадження державного регулювання ціноутворення на окремі групи товарів; запровадження заходів із забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати.

Головне управління не вважає за можливе підтримати внесений законопроект з таких підстав.

1. Не може бути підтримана пропозиція статті 1 законопроекту, оскільки питання, які пропонується в ній врегулювати, є предметом розгляду конкретних законів, зокрема, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким у статті 42 передбачено, що пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, а також Закону України "Про індексацію грошових доходів", яким визначено порядок проведення індексації.

2. Необґрунтованою виглядає пропозиція частини 2 статті 1 законопроекту щодо заборони індексації пенсій, призначених відповідно до законів України, "які визначають особливості пенсійного забезпечення окремих категорій громадян". По-перше, пропозиція не визначає конкретно категорію громадян, про яку в ній йдеться, тому її реалізація призведе до виникнення юридичних колізій. У разі ж, якщо мова йде про пенсіонерів, які одержують пенсії за спеціальними законами, то слід звернути увагу, що у багатьох таких пенсіонерів розміри пенсій є досить невеликими. По-друге, запровадження такої пропозиції стосовно будь-яких пенсіонерів призведе до порушення конституційних прав громадян щодо рівності їх перед законом (стаття 24 Конституції України).

Опрос