Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно отказа Украины от осуществления политики внеблоковости

Заключение к проекту закона Украины от 18.12.2014 № 1014-3
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості"

У законопроекті передбачається внесення до законів України "Про основи національної безпеки України" та "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" відповідних змін, якими із вказаних законодавчих актів виключаються приписи про позаблоковий статус України і проголошується необхідність поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.

Законопроект є альтернативним щодо проектів законів України N 1014 від 27.11.2014 р., N 1014-1 від 27.11.2014 р. та N 1014-2 від 02.12.2014 р., що наразі знаходяться на розгляді Верховної Ради України.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши поданий законопроект, звертає увагу на таке.

Конституцією України (стаття 18) встановлено, що зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. Повноваження щодо визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики належать до сфери компетенції Верховної Ради України (пункт 5 частини першої статті 85 Конституції України). Виключно законами України встановлюються засади зовнішніх зносин (пункт 9 частини першої статті 92 Конституції України). Президент України здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, йому належить право законодавчої ініціативи (стаття 93, п. 3 статті 106 Конституції України).

Таким чином, парламент України наділений повноваженнями щодо визначення засад зовнішньої політики України і може розглядати й вирішувати питання, порушені у законопроекті, поданому Президентом України.

Опрос