Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обеспечения и гарантирования национальной безопасности Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1014
Дата рассмотрения: 09.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо забезпечення і гарантування національної безпеки України)"

У законопроекті передбачається внесення до законів України "Про основи національної безпеки України" та "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" змін, відповідно до яких вилучаються згадки про позаблоковий статус України і проголошується можливість набуття Україною в майбутньому членства в Організації Північноатлантичного договору (НАТО).

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

Конституцією України (стаття 18) встановлено, що зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. Повноваження щодо визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики належать до сфери компетенції Верховної Ради України (пункт 5 частини першої статті 85 Конституції України). Виключно законами України встановлюються засади зовнішніх зносин (пункт 9 частини першої статті 92 Конституції України).

Таким чином, парламент України наділений повноваженнями щодо визначення засад зовнішньої політики України і може розглядати й вирішувати питання, порушені у законопроекті.

Опрос