Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно выдачи разрешения на наем работников для дальнейшего выполнения ими работы в Украине у другого работодателя

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 951
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці на своєму засідання 4 лютого 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця (реєстр. N 0951), поданий Кабінетом Міністрів України, який 5 вересня 2013 року прийнято Верховною Радою України попереднього скликання за основу та відповідно до статті 106 Регламенту Верховної Ради України передано новообраній Верховній Раді України для опрацювання.

Відповідно частини другої статті 106 та частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України до зазначеного законопроекту не надійшло жодного зауваження і поправки від суб'єктів права законодавчої ініціативи.

Потрібно відмітити, що законопроектом пропонується встановити на законодавчому рівні порядок видачі, відмови у видачі та анулювання дозволів на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в іншого роботодавця. Проект також доповнює Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності новим документом, а саме: дозволом на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в іншого роботодавця.

Проте, на підставі статті 116 Конституції України Уряд прийняв рішення, затверджене постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання державного управління у сфері зайнятості населення" від 5 березня 2014 року N 90, ліквідувати Державну службу зайнятості, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції. Цим рішенням Уряд ліквідував орган, на який Законом покладено обов'язок здійснювати видачу дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця.

Відтак, суб'єктам господарювання - роботодавцям, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів, відповідні дозволи не видаються.

Опрос