Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О парламентской оппозиции

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 948
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ВИСНОВОК
щодо пропозицій, внесених суб'єктами права законодавчої ініціативи до проекту Закону України "Про парламентську опозицію" (реєстр. N 0948) до другого читання

Комітет на засіданні 4 лютого 2015 року (протокол N 7) розглянув пропозиції, внесені суб'єктами права законодавчої ініціативи до проекту Закону України "Про парламентську опозицію" (реєстр. N 0948) до другого читання, та повідомляє таке.

Верховна Рада України сьомого скликання 10 квітня 2014 року прийняла за основу проект Закону України "Про парламентську опозицію" та доручила Комітету доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозиції суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України в другому читанні.

У зв'язку з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради України сьомого скликання проект Закону України "Про парламентську опозицію" не розглянуто Верховною Радою України сьомого скликання в другому читанні і не прийнято остаточного рішення щодо нього. Отже, відповідно до частини другої статті 106 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України "Про парламентську опозицію" підлягає розгляду Верховною Радою України восьмого скликання.

Після включення проекту Закону України "Про парламентську опозицію" до порядку денного першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 11 грудня 2014 року до Комітету у визначені статтею 116 Регламенту Верховної Ради України строки надійшло 185 пропозицій від народних депутатів України Пинзеника П. В., Писаренка В. В., Гєллєра Є. Б., Агафонової Н. В., Папієва М. М., Мірошниченка Ю. Р, Вінника І. Ю., які опрацьовано Комітетом та підготовлено порівняльну таблицю до другого читання (на 55 аркушах).

Найбільше пропозицій надійшло до статей 6, 8, 10, 11, 12, 14, 19 законопроекту щодо особливостей та порядку утворення парламентської опозиції, змін у її складі, права на представництво у керівництві Верховної Ради України та її органів, участі у здійсненні парламентського контролю, права на утворення опозиційного уряду, інших допоміжних органів та на участь у формуванні персонального складу органів державної влади.

Статтею 92 Конституції України зазначено коло питань, які визначаються виключно законами України, проте, питання щодо парламентської опозиції до цього переліку не входить.

Натомість, відповідно до положень частин шостої - десятої статті 83 Конституції України, засади формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України встановлюються Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.

Опрос