Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно обновления государственного аппарата и упрощения предоставления административных услуг

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 946
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 8 грудня 2014 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол N 23) проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг (реєстр. N 0946 від 27 листопада 2014 року), поданий Кабінетом Міністрів України, який прийнятий за основу 24 липня 2014 року (далі - Законопроект).

Законопроектом пропонується внести зміни до Господарського кодексу України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про виконавче провадження", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та деяких інших законодавчих актів, які спрямовані на покращення якості надання адміністративних послуг.

Разом із тим, переважна більшість положень редакції Законопроекту, прийнятого за основу, зокрема, зміни до законів України "Про виконавче провадження", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", знайшла своє відображення у Законі України від 12 лютого 2015 року N 191-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)". Отже, редакція Законопроекту, прийнята у першому читанні, на сьогодні втратила актуальність.

Відповідно до частини другої статті 48 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України", постанови Верховної Ради, що набрали чинності, можуть бути визнані Верховною Радою такими, що втратили чинність. Частиною другою статті 95 зазначеного Регламенту передбачено, що Верховна Рада своїм рішенням може зняти законопроект з розгляду, якщо внаслідок прийняття інших законодавчих актів чи з інших причин законопроект втратив свою актуальність.

На підставі викладеного вище, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України:

Опрос