Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Протокола о внесении изменений в Марракешское соглашение об основании Мировой организации торговли

Заключение к проекту закона Украины от 20.10.2015 № 69
Дата рассмотрения: 27.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі"

У законопроекті пропонується ратифікувати Протокол про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі, учинений 27 листопада 2014 року у м. Женеві.

Протокол передбачає включення до Додатка 1A Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі Угоди про спрощення процедур торгівлі, текст якої був схвалений під час Дев'ятої Конференції міністрів Світової організації торгівлі (грудень 2013 року).

Угода про спрощення процедур торгівлі спрямована на спрощення митних процедур шляхом, зокрема, зменшення пов'язаних із ними фінансових витрат і скорочення часу здійснення таких процедур, покращення транспарентності, зниження рівня корупції та запровадження передових технологій. Крім цього, Угодою передбачено надання допомоги країнам, що розвиваються, і найменш розвиненим країнам для модернізації їхньої інфраструктури, навчання працівників митниць.

Прийняття законопроекту та реалізація в подальшому положень Угоди сприятиме: поліпшенню інформаційного забезпечення міжнародної торгівлі в Україні завдяки гармонізації, уніфікації та скороченню кількості торгових процедур; зменшенню витрат на ведення бізнесу та як наслідок - підвищенню рівня конкурентоздатності української продукції на міжнародних ринках й зростанню обсягів вітчизняного експорту; зниженню рівня корупції у відповідних державних органах, скороченню відповідних бюрократичних процедур та документообігу; підвищенню рівня інвестицій у провідні галузі економіки України, прискоренню її інтеграції у світову економіку, покращенню рейтингових показників України щодо ведення бізнесу та міжнародної торгівлі.

Опрос