Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О принятии Поправок к статьям 25 и 26 Конвенции об охране и использовании трансграничных водотоков и международных озер

Заключение к проекту закона Украины от 15.09.2015 № 62
Дата рассмотрения: 02.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про прийняття Поправок до статей 25 і 26 Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер" (реєстр. N 0062 від 15.09.2015 р.)

У законопроекті пропонується прийняти Поправку до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер, ухвалену на 3-й сесії Наради Сторін Конвенції 28 листопада 2003 року в м. Мадриді, до якої Україна приєдналася на підставі Закону України від 1 липня 1999 року "Про приєднання України до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер". У Поправці передбачено внесення змін до статей 25 і 26 Конвенції щодо надання державам - членам ООН, розташованим поза межами регіону Європейської економічної комісії, можливості приєднання до цієї Конвенції за умови одержання відповідної згоди Наради Сторін.

Прийняття Поправки надасть можливість зазначеним державам стати Сторонами Конвенції, що вже передбачено в інших природоохоронних конвенціях ЄЕК ООН (наприклад, у Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля та ін.) та має позитивно вплинути на стан охорони та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.

Необхідність прийняття Поправки, яка сприятиме подальшому розширенню міжнародного співробітництва у сфері охорони транскордонних водотоків та міжнародних озер, посиленню міжнародної безпеки та сталому управлінню водними ресурсам обумовлена вимогами статті 13 Закону України "Про міжнародні договори України", у зв'язку з чим Головне управління підтримує прийняття поданого проекту.

Опрос