Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присоединении к Протоколу поправок к Конвенции о Международной гидрографический организации

Заключение к проекту закона Украины от 15.07.2015 № 50
Дата рассмотрения: 22.07.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 197 Регламенту Верховної Ради України Комітет розглянув внесений Кабінетом Міністрів України проект Закону України "Про приєднання до Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію" (реєстр. N 0050 від 15.07.2015 року).

Поданим законопроектом пропонується приєднатися до Протоколу поправок до Конвенції про Міжнародну гідрографічну організацію, яка є консультативною й технічною організацією, до цілей якої належать сприяння використанню гідрографії для безпеки мореплавства та для всіх інших морських цілей, покращення загальних гідрографічних можливостей, потенціалу, навчання, науки й технології тощо. Прийняття зазначеного проекту Закону підтверджує згоду України на обов'язковість для неї положень Протоколу поправок до Конвенції про міжнародну гідрографічну організацію. Названий Протокол прийнятий 14 квітня 2005 року в м. Монако на третій позачерговій Міжнародній гідрографічній конференції та набирає чинності через три місяці після одержання депозитарієм повідомлення про його затвердження двома третинами держав-членів. Україна приєдналася до згаданої міжнародної організації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.1995 р. N 143 "Про приєднання до Міжнародної гідрографічної організації". Для України Конвенція набрала чинності 20.05.1998 р. згідно з відповідною нотою Управління зовнішніх зв'язків Князівства Монако.

У Пояснювальній записці до законопроекту за підписом Міністра інфраструктури України А. Пивоварського зазначається, що реалізація зазначеного законопроекту здійснюватиметься:

- відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 N 1276 "Про внесення змін до переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов'язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях", відповідальними за співпрацю з Міжнародною гідрографічною організацією є Міністерство інфраструктури України та Міністерство закордонних справ України.

- відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 10.11.2011 N 544 "Про сплату членських внесків до міжнародних організацій у галузях транспорту та туризму" щорічні членські внески сплачуються відділом бухгалтерського обліку та звітності Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" згідно з листом-рахунком, що надходить від Міжнародної гідрографічної організації, на один із рахунків: Compagnie Mongasque de Banque (account N 701251) або H.S.B.C. - Private Bank (customer account number 677 549).

Відповідно до статті 6 Фінансових правил Міжнародної гідрографічної організації кількість додаткових часток, які сплачуються урядами на додаток до 2-х обов'язкових часток, вираховується за допомогою Таблиці тоннажів, що була представлена і затверджена черговою XVII Конференцією Міжнародної гідрографічної організації. Щорічний внесок Уряду України становить 23906,88 євро.

Опрос