Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Российской Федерации "О сотрудничестве при осуществлении совместного контроля лиц, транспортных средств и товаров на украинско-российской государственной границе"

Заключение к проекту закона Украины от 30.06.2015 № 43
Дата рассмотрения: 23.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації "Про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському кордоні"

У законопроекті пропонується денонсувати Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації Про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському кордоні, підписану 18 жовтня 2011 року в м. Донецьк та ратифіковану Законом України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському державному кордоні" N 4339-VI від 13.01.2012 р., а також доручити Міністерству закордонних справ України здійснити відповідні процедури відповідно до положень Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року та розділу V Закону України "Про міжнародні договори України".

У Пояснювальній записці до проекту зазначається, що його завданням є "зміцнення правової бази щодо захисту національних інтересів, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, в умовах збройного конфлікту з Російською Федерацією, коли Росія в односторонньому порядку грубо попрала норми і принципи міжнародного права та здійснила збройну агресію проти України, шляхом денонсації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському державному кордоні"

Головне управління за результатами аналізу законопроекту вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

На виконання повноважень, встановлених пунктами 5, 32 ч. 1 ст. 85 та частиною 1 ст. 9 Конституції України, Верховна Рада може прийняти рішення про денонсацію міжнародних договорів України. Відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України" денонсація є одним з видів припинення дії міжнародного договору, тобто втрати міжнародним договором своєї сили за умов, визначених самим міжнародним договором, або за вольовим рішенням сторін. Вказаний Закон встановлює, що припинення міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, має відбуватись у формі закону України (статті 2, 24).

Опрос