Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Правительством Украины и Правительством Российской Федерации "О международном автомобильном сообщении" и Протокола к этому Соглашению

Заключение к проекту закона Украины от 30.06.2015 № 42
Дата рассмотрения: 23.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації "Про міжнародне автомобільне сполучення" та Протокол до цієї Угоди"

У законопроекті пропонується денонсувати Угоду між Урядом України і Урядом Російської Федерації про міжнародне автомобільне сполучення та Протокол до цієї Угоди, підписані в м. Києві 20 березня 1995 р. та ратифіковані Законом України 20 листопада 1998 р. N 275-XIV "Про ратифікацію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про міжнародне автомобільне сполучення та Протоколу до цієї Угоди", а також доручити Міністерству закордонних справ України здійснити відповідні процедури відповідно до положень Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року та розділу V Закону України "Про міжнародні договори України".

Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, його завданням "є зміцнення правової бази щодо захисту національних інтересів, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, в умовах збройного конфлікту з Російською Федерацією, коли Росія в односторонньому порядку грубо попрала норми і принципи міжнародного права та здійснила збройну агресію проти України, шляхом денонсації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про міжнародне автомобільне сполучення та Протоколу до цієї Угоди".

Головне управління за результатами аналізу законопроекту вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

На виконання повноважень, встановлених пунктами 5, 32 ч. 1 ст. 85 та частиною 1 ст. 9 Конституції України, Верховна Рада може прийняти рішення про денонсацію міжнародних договорів України. Відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України" денонсація є одним з видів припинення дії міжнародного договору, тобто втрати міжнародним договором своєї сили за умов, визначених самим міжнародним договором, або за вольовим рішенням сторін. Вказаний Закон встановлює, що припинення міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, має відбуватись у формі закону України (статті 2, 24).

Зауважимо також, що згідно з Віденською конвенцією про право міжнародних договорів 1969 року (далі - Віденська конвенція) припинення договору, його денонсація або вихід з нього учасника можуть мати місце тільки в результаті застосування положень самого договору або цієї Конвенції.

Опрос