Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Имплементационного соглашения между Кабинетом Министров Украины и Организацией НАТО по поддержке (ОНП) о перезахоронении радиоактивных отходов, образовавшихся в результате выполнения военных программ бывшего СССР в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 02.06.2015 № 27
Дата рассмотрения: 15.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні" (реєстр N 0027 від 02.06. 2015 р.)

У законопроекті пропонується ратифікувати Імплементаційну Угоду (у подальшому - Угода) між Урядом України та Організацією НАТО з підтримки (у подальшому - ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів (у подальшому - РАВ), що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні, яка була підписана 8 лютого 2013 року в м. Капеллені та 18 вересня 2013 року в м. Брюсселі. У цій Угоді визначаються основні напрями та форми співробітництва між Україною та Організацією НАТО з підтримки (у подальшому - ОНП) у відповідній сфері. Метою проекту, як зазначено у статті 3 Угоди, є "реабілітація територій, на яких розташовані сховища радіоактивних відходів у контексті контролю потенційного розповсюдження та негативного впливу цих радіоактивних відходів на навколишнє середовище". Крім того, в Угоді регулюються питання компетентних органів, відповідальних за розвиток та реалізацію Угоди (Державне агентство з управління зоною відчуження від України; Агентство НАТО з підтримки (АНП) - від ОНП), управління проектом, забезпечення фінансових витрат, визначаються питання оподаткування, призначення персоналу, строків Угоди, набрання її чинності та припинення тощо. Об'єкти для ліквідації в рамках цього проекту визначатимуться за домовленістю Сторін шляхом офіційного обміну листами.

Головне управління підтримує ратифікацію Угоди, необхідність якої обумовлена вимогами статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України", та яка створить правові підстави для здійснення комплексу заходів реабілітації військових територій, на яких розташовано сховища радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні; ліквідує загрозу їх розповсюдження.

Водночас звертаємо увагу на необхідність більш точного визначення джерел фінансування за Угодою, оскільки у Пояснювальній записці до законопроекту передбачається, що всі роботи щодо перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР, планується профінансувати на 100 % за рахунок ОНП. Разом з тим а у тексті Угоди (пункт 4.1 статті 4) передбачено, що українська Сторона дає згоду нести фінансову відповідальність за витрати, пов'язані з будь-якою юридичною відповідальністю, що можуть виникнути для АНП під час здійснення діяльності, і наданням послуг, які потребує Уряд України. Крім цього, слід уточнити, чи поширюється дія угоди на могильники РАВ, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, і яким чином буде здійснюватися відповідна діяльність щодо сховища РАВ, розташованого на території Донецького казенного заводу хімічних виробів (м. Донецьк).

Опрос