Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Меморандума о взаимопонимании между Украиной и Европейским полицейским офисом относительно установления защищенной линии связи

Заключение к проекту закона Украины от 27.05.2015 № 25
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським поліцейським офісом щодо встановлення захищеної лінії зв'язку"

У законопроекті пропонується ратифікувати Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським поліцейським офісом щодо встановлення захищеної лінії зв'язку (далі - Меморандум), підписання якого Українською Стороною відбулося 11 березня цього року в м. Києві, а Стороною Європейського поліцейського офісу (далі - Європол) - 19 березня цього року в м. Гаага.

Набуття чинності Меморандумом зробить можливим установлення в Національному контактному пункті по взаємодії з Європолом захищеного каналу зв'язку "SIENA" і здійснення обміну інформацією через цей канал на підставі Угоди про стратегічне співробітництво між Україною та Європолом, що ратифікована Законом України N 2576-VI від 5 жовтня 2010 року (див. Пояснювальну записку до проекту).

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши Меморандум і додаток до нього, враховуючи погодження Меморандуму з відповідними міністерствами та державними органами, підтримує ратифікацію вказаного документу, однак вважає за доцільне звернути увагу на таке.

Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту містить суперечливі положення. Так, у першому абзаці стверджується, що "реалізація Закону "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським поліцейським офісом щодо встановлення захищеної лінії зв'язку" не впливає на видаткову та/або доходну частину державного чи місцевих бюджетів та не потребуватиме витрат з Державного бюджету України". Натомість, вже в наступному абзаці зазначено, що виконання вказаного Меморандуму потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України (див. розділ 4 Пояснювальної записки до законопроекту).

Опрос