Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Украиной и Российской Федерацией по вопросам пребывания Черноморского флота Российской Федерации на территории Украины

Заключение к проекту закона Украины от 25.05.2015 № 23
Дата рассмотрения: 10.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України"

У законопроекті пропонується денонсувати Угоду між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, яка вчинена 21 квітня 2010 року в м. Харкові, та ратифікована Верховною Радою України 27 квітня 2010 року (далі - Угода), а також доручення Міністерству закордонних справ України та Кабінету Міністрів України здійснити відповідні дії, що випливають з денонсації зазначеної Угоди.

Головне науково-експертне управління за результатами аналізу законопроекту вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

1. Звертаємо увагу, що денонсація Угоди "звільняє учасників договору від усякого зобов'язання виконувати договір у майбутньому" (п. "а" ч. 1 статті 70 Віденської Конвенції про право міжнародних договорів 1969 року).

Нагадуємо, що відповідно до статті 2 Угоди Російська Сторона взяла на себе зобов'язання щодо орендної плати за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України починаючи з 28 травня 2017 року в розмірі сто мільйонів доларів США на рік, а також щодо надання знижок ціни за поставлений ВАТ "Газпром" газ.

Таким чином, постає питання щодо можливості для України в разі денонсації вказаної Угоди в подальшому вимагати відшкодування за використання Чорноморським флотом Російської Федерації об'єктів в Автономній Республіці Крим, на які поширюється дія даної Угоди.

З огляду на зазначене, вважаємо за доцільне провести додатковий аналіз можливих наслідків денонсації вказаної Угоди.

2. Угодою (стаття 1) передбачено що Сторони продовжують дію попередніх угод по Чорноморському флоту Російської Федерації з 28 травня 2017 року на двадцять п'ять років з наступним автоматичним продовженням на наступні п'ятирічні періоди, якщо одна із сторін не повідомить іншу про припинення їх дії не пізніше одного року до припинення їх дії.

Опрос