Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Правительством Украины и Правительством Российской Федерации об использовании полигона взлетно-посадочных систем "Нитка"

Заключение к проекту закона Украины от 25.05.2015 № 22
Дата рассмотрения: 10.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про використання полігону злітно-посадкових систем "Нитка"

У законопроекті пропонується денонсувати Угоду між Урядом України та Урядом Російської Федерації про використання полігону злітно-посадкових систем "Нитка", підписану 7 лютого 1997 року в м. Києві та ратифіковану Верховною Радою України 1 липня 2004 року (далі - Угода), а Міністерству закордонних справ України та Кабінету Міністрів України доручається здійснити відповідні дії, що випливають з денонсації зазначеної Угоди.

Головне науково-експертне управління за результатами аналізу законопроекту вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

1. Відповідно до зазначеної Угоди Російська Сторона взяла на себе зобов'язання щодо відшкодування витрат, пов'язаних з використанням полігону "Нитка", зокрема постачати запасні частини, агрегати, комплектуючі вироби до літаків типу "СУ" Міністерства оборони України, а також деталі та оснащення на суму, еквівалентну витратам Української Сторони за надання полігону для використання Російською Стороною, підтримання його у справному стані та подані послуги (див. статті 4, 5 Угоди).

Враховуючи, що денонсація Угоди "звільняє учасників договору від усякого зобов'язання виконувати договір у майбутньому" (п. "а" ч. 1 статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів), виникає питання стосовно того, чи не зашкодить денонсація даної Угоди (яка й так фактично не виконується нині російською Стороною) можливостям України в подальшому вимагати відшкодування за використання належного їй військового об'єкта.

З огляду на зазначене, вважаємо за доцільне провести додатковий аналіз можливих наслідків денонсації вказаної Угоди.

2. У статті 12 Угоди передбачено, що вона буде діяти протягом п'яти років і її дія автоматично продовжується на наступні п'ять років, якщо жодна із Сторін за шість місяців до закінчення цього терміну письмово не повідомить іншу Сторону про своє бажання припинити її дію.

Опрос