Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Румынии о мерах укрепления доверия и безопасности

Заключение к проекту закона Украины от 01.04.2015 № 13
Дата рассмотрения: 07.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про заходи зміцнення довіри і безпеки"

У проекті закону пропонується ратифікувати Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про заходи зміцнення довіри і безпеки, що була підписана 10 березня 2014 року у м. Києві (далі - Угода).

Угода регулює військове співробітництво України і Румунії в зонах, що прилягають до українсько-румунського державного кордону. Зокрема, визначаються зони застосування Угоди, порядок повідомлення Сторін про військову діяльність, взаємне запрошення спостерігачів, інформування, проведення інспекцій вказаних районів, зустрічі експертів та інші питання.

Крім того, Українська Сторона зобов'язується (стаття 6 Угоди) не мати і не розміщувати на острові Зміїний "наступальні озброєння", під якими у цій Угоді розуміється фактично будь-яке озброєння за винятком стрілецької зброї.

Головне управління вважає, що Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України відповідно до пункту "є" статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України", оскільки в положеннях Угоди (див. статті 2 і 3) передбачено обмін інформацією щодо військової діяльності підрозділів Збройних Сил України, кількості та видів озброєння. Звертаємо увагу, що інформація про показники, які характеризують організацію, чисельність, дислокацію озброєння та матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань, має бути віднесена до державної таємниці. Вказана інформація може бути передана іноземній державі чи міжнародній організації лише на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (див. статті 8, 32 Закону України "Про державну таємницю").

Опрос