Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Конвенции между Правительством Украины и Правительством Республики Кипр об избежании двойного налогообложения и предупреждении налоговых уклонений относительно налогов на доходы и Протокола к ней

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1-3
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї"

У законопроекті пропонується денонсувати Конвенцію між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протокол до неї, підписані 8 листопада 2012 року.

Крім того, пропонується зобов'язати Кабінет Міністрів України провести переговори з Урядом Республіки Кіпр про підписання нової Угоди щодо уникнення подвійного оподаткування, яка відповідатиме Модельній Конвенції ОЕСР.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, "на відміну від конвенцій, укладених Україною з іншими країнами відповідно до Модельної Конвенції ОЕСР, положення українсько-кіпрської Конвенції мають статті, які мають низку положень щодо пільгових умов оподаткування таких видів доходів як проценти та доходи від відчуження майна. Зокрема, проценти оподатковуються за ставкою 2 %, тоді як в інших подібних конвенціях ставки складають від 5 % до 10 %. Згідно з положеннями українсько-кіпрської Конвенції звільняються від оподаткування доходи від відчуження майна, в тому числі цінних паперів. Зазначене створює умови для оптимізації податкових зобов'язань платниками податків та виведенню ними коштів за кордон".

Головне управління в цілому вважає слушною аргументацію, наведену суб'єктом права законодавчої ініціативи у супровідних до законопроекту документах на користь його прийняття. Одночасно вважаємо доцільним звернути увагу на таке.

Відповідно до вимог ст. 24 Закону України "Про міжнародні договори" пропозиції щодо припинення або зупинення дії міжнародних договорів України вносяться Міністерством закордонних справ України, іншими центральними органами виконавчої влади та державними колегіальними органами відповідно до порядку, встановленого статтею 4 цього Закону для внесення пропозицій щодо укладення міжнародного договору України. Проте у Пояснювальній записці до законопроекту відсутня відповідна інформація, а лише зазначено, що "законопроект стосується інтересів інших органів, а саме: Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Державної фіскальної служби".

На виконання повноважень, встановлених пунктами 5, 32 частини першої статті 85 та частиною першою статті 9 Конституції України, Верховна Рада може прийняти рішення про денонсацію міжнародних договорів України.

Відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України" денонсація є одним з видів припинення дії міжнародного договору, тобто втрати міжнародним договором своєї сили за умов, визначених самим міжнародним договором, або за вольовим рішенням сторін. Вказаний Закон встановлює, що припинення міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, має відбуватись у формі закону України (статті 2, 24).

Опрос