Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения между Правительством Союза Советских Социалистических Республик и Правительством Республики Кипр об избежании двойного налогообложения доходов и имущества от 29 октября 1982 года

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1
Дата рассмотрения: 15.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна від 29 жовтня 1982 року"

У законопроекті пропонується денонсувати Угоду між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, підписану 29 жовтня 1982 року в м. Москві, у частині, що стосується відносин між Урядом України та Урядом Республіки Кіпр.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, "внаслідок денонсації зазначеної Угоди значно скоротяться обсяги виведення капіталу до Кіпру, суттєво зменшиться кількість операцій за участю Кіпру, кінцевою метою яких є мінімізація податкових зобов'язань, а відтак - нівелюється негативний вплив Угоди на податкову систему України від надання необґрунтованих податкових пільг, що в свою чергу зумовить збільшення надходжень до Державного бюджету України".

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зазначити таке.

Слід зазначити, що 8 листопада 2012 р. були підписані, а 4 липня 2013 р. ратифіковані Законом України N 412-VII Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи (далі - Конвенція) та Протокол до неї, який (згідно з його положеннями) є невід'ємною частиною цієї Конвенції.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 зазначеної Конвенції "договірні Держави письмово повідомлять одна одну дипломатичними каналами про завершення всіх внутрішньодержавних процедур необхідних для набрання цією Конвенцією чинності. Ця Конвенція набирає чинності з дня отримання останнього письмового повідомлення, і її положення застосовуються: a) стосовно податків, утриманих у джерела стосовно сум, які виплачені з або після першого січня календарного року, що настає за роком набрання Конвенцією чинності; та b) стосовно інших податків, які стягуються під час податкових років або періодів, що починаються з або після першого січня календарного року, що настає за роком набрання Конвенцією чинності".

Опрос