Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" относительно обеспечения реализации конституционных избирательных прав участников антитеррористической операции на внеочередных выборах народных депутатов Украины 26 октября 2014 года

Заключение к проекту закона Украины от 14.10.2014 № 5157-1
Дата рассмотрения: 17.10.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо забезпечення реалізації конституційних виборчих прав учасників антитерористичної операції на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року)" (реєстр. N 5157-1 від 14.10.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким пропонується внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон).

Метою законопроекту є забезпечення реалізації виборчих прав військовослужбовців та осіб начальницького чи рядового складу, які перебувають за межами постійної дислокації військових частин (формувань) у зв'язку з виконанням ними завдань за призначенням у місцях тимчасового перебування їх підрозділів з метою проведення антитерористичної операції, на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами аналізу законопроекту Управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. Поданий законопроект зареєстрований як альтернативний до законопроекту N 5157 від 13.10.2014 р., але істотно відрізняється від нього за предметом та обсягом запропонованих змін. Законопроект, який розглядається, передбачає внесення змін до Закону виключно у частині організації голосування військовослужбовців, які виконують завдання за призначенням у місцях тимчасового перебування їх підрозділів за межами пунктів постійної дислокації, тоді як проект N 5157 передбачає внесення численних змін до виборчого закону, що стосуються майже всіх етапів виборчого процесу.

2. У поданому проекті передбачена можливість організації голосування всіх виборців з числа військовослужбовців та осіб начальницького чи рядового складу, які виконують завдання за призначенням у місцях тимчасового перебування їх підрозділів за межами пунктів постійної дислокації (новий абз. 1 пункту 4-1 розділу XV Закону), тоді як законопроектом N 5157 така можливість передбачалась лише для військовослужбовців, що знаходяться за межами місць постійної дислокації на території Донецької та Луганської області. Отже, поданий законопроект, на наш погляд, дозволяє забезпечити реалізацію права голосу для більшої кількості виборців.

Проектом також передбачено, що "для таких виборців, які не можуть проголосувати в приміщенні для голосування, дільнична виборча комісія, по можливості, забезпечує їм голосування за місцем перебування (у районах тимчасового розташування військових частин (підрозділів), базових таборів, блокпостів). Стосовно таких виборців у поданні командира підрозділу зазначається місце їх перебування. Голосування цих виборців за місцем їх перебування організовується у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією". При цьому документом, який є підставою для отримання виборчого бюлетеня і може бути використаний на звичайній виборчій дільниці, є паспорт громадянина України, службове посвідчення або військовий квиток" (нові абз. 2 - 3 пункту 4-1 розділу XV Закону)

Опрос