Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законы Украины "О разведывательных органах Украины" и "О телекоммуникациях" (относительно предоставления телекоммуникационных услуг для нужд национальной безопасности)

Заключение к проекту закона Украины от 09.10.2014 № 5148
Дата рассмотрения: 17.10.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до законів України "Про розвідувальні органи України" та "Про телекомунікації"

Суть поданого законопроекту полягає у покладенні на операторів телекомунікацій обов'язку за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами розвідувальних та контррозвідувальних заходів та проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та сприяти проведенню відповідних заходів. Окрім цього проект містить певні непринципові уточнення, які вносяться до Закону України "Про розвідувальні органи України".

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, в цілому підтримує його ідею, але звертає увагу на таке.

Щодо змін і доповнень до Закону України "Про розвідувальні органи України"

У запропонованих проектом змінах до частини першої статті 5 цього Закону використовується термін "розвідувальні сили", однак його зміст є недостатньо зрозумілим. Зокрема, неясно, як цей новий термін співвідноситься з поняттям "розвідувальні органи".

Щодо змін і доповнень до Закону України "Про телекомунікації"

1. Внесення до статті 29 цього Закону доповнень щодо покладання на центральний орган виконавчої влади в галузі зв'язку (ЦОВЗ) управління телекомунікаційними мережами загального користування та відповідальності за забезпечення їх сталості в період надзвичайних ситуацій, на нашу думку, не зовсім узгоджується з нормами Конституції України.

Звертаємо увагу, що у даному випадку йдеться про обмеження права приватних власників (операторів телекомунікацій) щодо користування своєю власністю (адже управління є одним з елементів користування). Однак, відповідно до приписів статей 41, 64 Конституції України окремі обмеження прав і свобод можуть встановлюватися лише в умовах воєнного або надзвичайного стану. У проекті ж окрім випадків надзвичайного та воєнного стану пропонується передбачити відповідне обмеження і у випадках надзвичайних ситуацій, що виходить за межі конституційного припису.

Опрос