Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 16 Закона Украины "О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства" (относительно дипломатических представительств и консульских учреждений иностранных государств в Украине)

Заключение к проекту закона Украины от 22.09.2014 № 5095
Дата рассмотрения: 13.10.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (реєстр. N 5095 від 22.09.2014 р.)

У поданому проекті Закону пропонується унормувати умови праці та отримання посвідки на тимчасове проживання приватними домашніми робітниками дипломатичних агентів, працівників консульських установ, посадових осіб міжнародних організацій, які прибули в Україну в службових справах, працівників представництв таких організацій в Україні, працівників представництв держав при міжнародних організаціях, що мають штаб-квартиру в Україні; особами, що працюють за трудовим договором у дипломатичних представництвах і консульських установах іноземних держав, міжнародних організаціях та їх представництвах, представництвах держав при міжнародних організаціях, що мають штаб-квартиру в Україні, передбачивши реєстрацію в Міністерстві закордонних справ України та його представництвах паспортних документів зазначених осіб, внісши відповідні зміни до статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

Запропонований у проекті спосіб вирішення цих питань не дає підстав вважати його прийнятним.

Зокрема, не взято до уваги, що порядок застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні визначається статтею 42 Закону України "Про зайнятість населення". У ній, однак, не визначено такої умови, як "реєстрація паспортних документів таких працівників у Міністерстві закордонних справ України та його представництвах". Натомість, в частині шостій цієї статті визначено перелік іноземців, які працевлаштовуються на території України без відповідного дозволу.

Частина ж п'ята статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", до якої запропоновані зміни, визначає перелік осіб, які проходять акредитацію в Міністерстві закордонних справ України та можуть в'їжджати в Україну за паспортними документами та акредитаційними картками. Частиною другою статті 15 Закону такими особами визначено працівників дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій, представництв держав при міжнародних організаціях, які мають штаб-квартиру в Україні і відповідно до статутних документів таких організацій чи відповідних міжнародних договорів України користуються дипломатичними привілеями та імунітетом, а також членів їх сімей. Згідно Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 1961 р. приватні дипломатичні робітники не віднесені до посадових осіб акредитуючої держави.

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні у зв'язку з працевлаштуванням відповідно до частини першої статті 15 Закону в'їжджають та виїжджають з України за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання. Підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку прибуття в Україну для працевлаштування частиною четвертою статті 5 Закону визначено:

- заява іноземця або особи без громадянства;

- дійсний поліс медичного страхування;

Опрос