Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно государственных капитальных вложений)

Заключение к проекту закона Украины от 18.09.2014 № 5092
Дата рассмотрения: 14.10.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних капітальних вкладень"

У законопроекті пропонується удосконалити систему управління державними інвестиціями шляхом визначення основних принципів і критеріїв прозорого формування та використання державних інвестицій, а також створення єдиної системи проведення оцінки, відбору і моніторингу державних інвестиційних проектів.

Головне управління, підтримуючи в цілому пропозиції законопроекту, у той же час вважає доцільним зауважити наступне.

1. У проекті пропонується доповнити розділ VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України новим пунктом 12-2, згідно з яким "положення стосовно державних капітальних вкладень, визначені частинами третьою та четвертою статті 32 цього Кодексу застосовуються до видатків, що спрямовуються на розробку та/або реалізацію державних інвестиційних проектів, вартістю 100 млн. грн. і більше, починаючи з формування проекту Державного бюджету України на 2016 рік. Таке значення вартості таких проектів може бути зменшене за рішенням Кабінету Міністрів України". Зауважимо, що подані до проекту документи не містять обґрунтувань щодо доцільності визначення саме зазначеного обсягу вартості інвестиційних проектів, щодо яких повинні застосовуватися особливі вимоги для їх включення до закону України про Державний бюджет.

Крім того, пропозиція, згідно з якою "значення вартості таких проектів може бути зменшене за рішенням Кабінету Міністрів України", суперечить вимогам ч. 1 статті 1 Бюджетного кодексу України, якими визначено, що цим Кодексом "регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства, і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу".

Опрос