Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О системе специально уполномоченных субъектов в сфере противодействия коррупции

Заключение к проекту закона Украины от 16.09.2014 № 5085
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції"

Метою поданого проекту, як це зазначається у Пояснювальній записці до нього, є визначення системи спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, правових засад їх діяльності, порядку їх взаємодії з іншими державними органами, а також правових основ організації та діяльності Національного антикорупційного бюро України (далі - НБАР).

Розглянувши даний проект, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне звернути увагу на таке.

1. Назва законопроекту, на наш погляд, дещо не відповідає його змісту. Адже буквальне тлумачення положень проекту дозволяє дійти висновку, що він спрямований на врегулювання виключно правового статусу (порядок створення, повноваження, підконтрольність, права і обов'язки працівників тощо) НБАР. Що ж стосується безпосередньо системи спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції, то їй "присвячено" лише 1 - 6 статті законопроекту. При цьому, навіть у Прикінцевих та перехідних положеннях, якими забезпечується введення в дію законопроекту, міститься низка законодавчих змін до відповідних нормативно-правових актів, пов'язані із створенням НБАР.

2. На нашу думку, необхідність і доцільність прийняття спеціального закону, який визначав би правовий статус НБАР, викликає сумніви.

За загальним правилом (винятки з якого прямо передбачені Конституцією України або випливають із неї), завданням законів України є регулювання суспільних відносин у відповідних сферах шляхом встановлення норм права, а не утворення тих чи інших органів виконавчої влади.

Опрос