Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О реформировании общеобязательного государственного социального страхования и легализации фонда оплаты труда

Заключение к проекту закона Украины от 15.09.2014 № 5080
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до пункту 3 статті 93 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України О. Турчинова Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці на своєму засіданні 16 вересня 2014 року розглянув проект Закону України "Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці" (реєстр. N 5080), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом передбачається з 1 січня 2015 року утворити Фонд соціального страхування України, об'єднавши Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на базі Фонду соціального страхування на випадок безробіття та його робочих органів, а також визначити новоутворений Фонд центральним органом виконавчої влади, утримання якого буде здійснюватися за рахунок коштів, що надійшли від єдиного соціального внеску, а не за рахунок державного бюджету.

Крім того, передбачаються відповідні зміни до законодавства про оплату праці, адміністративного та кримінального законодавства тощо.

Члени Комітету звертають увагу на таке.

Законодавча ініціатива Кабінету Міністрів України є викликом щодо подальшого існування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, яка за 16 років свого існування зарекомендувала себе як ефективний механізм соціального захисту громадян.

Це є також відходом від загальновизнаних європейських стандартів та принципів, Міжнародних конвенцій МОП, Європейської соціальної хартії.

Опрос