Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О занятости населения" (относительно пособия по частичной безработице)

Заключение к проекту закона Украины от 10.09.2014 № 5052
Дата рассмотрения: 26.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо допомоги по частковому безробіттю)" (N 5052 від 10.09.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, метою якого є "посилення соціального захисту та соціальних прав працівників підприємств за стратегічними видами економічної діяльності (тепло-, водо-, газо-, електро- постачання".

Зокрема, пропонується встановити застрахованим особам - працівникам підприємств, що надають послуги, а саме, забезпечують тепло-, водо-, газо-, електро- постачання, право на допомогу по частковому безробіттю у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) надання послуг цими підприємствами. На сьогодні право на допомогу по частковому безробіттю передбачено лише для застрахованих осіб - працівників підприємств, що здійснюють виробництво продукції.

Головне управління підтримує в цілому покладену в основу цього законопроекту ідею посилення соціального захисту працівників зазначених вище підприємств.

Разом з тим вважаємо за доцільне передбачити право на допомогу по частковому безробіттю для працівників всіх підприємств, що надають різні види послуг (освітні, побутові, автоперевезення та інші), а не тільки послуги з тепло-, водо-, газо-, електро- постачання. Це дозволить забезпечити рівне право всіх застрахованих відповідно до чинного законодавства осіб на допомогу по частковому безробіттю.

Опрос