Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно финансовых векселей Фонда гарантирования вкладов физических лиц

Заключение к проекту закона Украины от 09.09.2014 № 5049
Дата рассмотрения: 12.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових векселів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб"

У законопроекті з метою "належного виконання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб повноважень, визначених Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" в умовах підвищених фінансових ризиків", пропонується надати йому право здійснювати видачу "векселів" замість "фінансових векселів", як це передбачено чинними вимогами законів України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та "Про обіг векселів в Україні".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. У Пояснювальній записці до законопроекту необхідність внесення відповідних змін обгрунтовується тим, що на фінансовий вексель Фонду гарантування вкладів фізичних осіб поширюються загальні вимоги, які встановлені для фінансового банківського векселя щодо форми видачі таких векселів - в документарній формі як електронний документ. "Проте, на сьогодні видача фінансових векселів в документарній формі як електронного документу є неможливою, оскільки по-перше, не внесені відповідні зміни до нормативно-правових актів Національного банку України (що пов'язано з опрацюванням на державному рівні питання доцільності продовження роботи над запровадженням фінансових векселів), по-друге, система електронного обігу таких векселів на сьогодні не функціонує. Таким чином, фактична реалізація Фондом законодавчо визначених можливостей, а саме, видача фінансових векселів, потребує додаткового часу та відповідних фінансових ресурсів, необхідних для започаткування роботи системи електронного обігу" (п. 1 Пояснювальної записки).

З такою аргументацією не можна повною мірою погодитися, зважаючи на те, що згідно з частиною п'ятою розділу II Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання негативному впливу на стабільність банківської системи" (яким запроваджено фінансовий вексель Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), який набув чинності 11 липня 2014 року, Національному банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб доручено у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом розробити нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Крім того, звертаємо увагу на те, що Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" N 1333-VII від 17 червня 2014 року Кабінету Міністрів України надано право здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики в обмін на фінансові векселі, які видані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Зважаючи на зазначене, вважаємо, що для прийняття рішення щодо пропозицій законопроекту логічно було б отримати відповідний висновок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо доцільності прийняття пропонованих змін.

Опрос