Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно создания возможностей для налогового соглашения)

Заключение к проекту закона Украины от 08.09.2014 № 5043
Дата рассмотрения: 11.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення можливостей для податкової угоди)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України пропонується запровадити процедуру застосування податкової угоди, згідно з якою платники податків та їх посадові (службові) особи звільняються від юридичної відповідальності за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 Податкового кодексу України. При цьому платники податків повинні сплатити до бюджету 5 відсотків заниженого податкового зобов'язання, а 95 відсотків такої суми вважатимуться погашеними і штрафні санкції та пеня на цю суму не нараховуватимуться.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. Управління у всіх своїх експертних висновках на законопроекти, які стосувалися питань списання податкової заборгованості, завжди звертало увагу на те, що списання податкової заборгованості є неефективним механізмом, наслідком застосування якого стане погіршення дисципліни платників податків, оскільки вони очікуватимуть прийняття наступного нормативного акту, яким би послаблювався чинний порядок розрахунків.

Звертаємо увагу на те, що законодавча пропозиція не відповідає вимогам частини першої статті 67 Конституції України, згідно з якими "кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом", та одному із основних принципів податкового законодавства, який передбачає "рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації (забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу" (підпункт 4.1.2 пункту 4.1 статті 4 розділу I Податкового кодексу України). Адже у разі прийняття законодавчої пропозиції будуть поставлені в нерівні умови добросовісні платники податків, які своєчасно розрахувалися з бюджетами, незважаючи на всі негативні обставини в економіці держави, та суб'єкти господарювання, які такі податки своєчасно не сплатили і яким будуть надані певні преференції щодо їх сплати.

2. У поданих до проекту документах відсутні обґрунтування щодо пропонованого розміру сплати до бюджету заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість - 5 відсотків від суми такого зобов'язання, що не повною мірою узгоджується з вимогами ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ст. 27 Бюджетного кодексу України, за якими до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Опрос