Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телевидении и радиовещании" относительно защиты интересов государства

Заключение к проекту закона Украины от 05.09.2014 № 5036
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова від 5 вересня 2014 року Комітет з питань свободи слова та інформації на своєму засіданні 16 вересня 2014 року (протокол N 36) розглянув проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо захисту інтересів держави" (реєстр. N 5036 від 05.09.2014 р.), внесений народними депутатами України Кириленком В. А. та Томенком М. В.

Основною метою законопроекту заявлено захист інформаційного простору України та протидії негативним зовнішнім інформаційним впливам шляхом тимчасової заборони трансляції і ретрансляції аудіовізуальних творів, серед головних героїв яких є працівник правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії (за винятком аудіовізуальних творів, вироблених до серпня 1991 року).

Автори законодавчої новели пропонують доповнити Закон України "Про телебачення і радіомовлення" у частині щодо тимчасової заборони трансляції і ретрансляції аудіовізуальних творів, серед головних героїв яких є працівник правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії (за винятком аудіовізуальних творів радянського виробництва, що були відзняті до серпня 1991 року).

Комітет погодився з думкою авторів законопроекту стосовно відповідної тимчасової заборони та вважають, що законодавча ініціатива забезпечить створення умов для ефективної протидії негативному зовнішньому інформаційному впливу та захисту інформаційного простору України.

Опрос