Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно финансовой поддержки Фонда гарантирования вкладов физических лиц)

Заключение к проекту закона Украины от 02.06.2014 № 4983
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Про розгляд законопроекту

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 4 червня 2014 року (протокол N 29) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (реєстр. N 4983 від 02.06.2014 р.), поданий народним депутатом України Дубілем В. О.

Законопроектом доповнюється Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" новою статтею 23-1, згідно з якою пропонується надати право Кабінету Міністрів України здійснювати випуски облігацій внутрішньої державної позики понад встановлені обсяги в обмін на ці облігації фінансових векселів, виданих Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу. При цьому, на обсяг випущених ОВДП Мінфін України збільшує відповідні планові показники фінансування державного бюджету.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що політична та економічна ситуація в Україні призвела до негативних тенденцій у банківську секторі, зокрема на фоні втрати довіри вкладників до банків. При цьому, Фонд не лише забезпечує виплату гарантованих сум вкладів, але й здійснює заходи, пов'язані з виведенням з ринку неплатоспроможних банків. Так, протягом 2013 - 2014 років Фондом було введено тимчасову адміністрацію у 7 банках та у 2 банках запроваджено процедуру ліквідації. Отже, метою прийняття законопроекту є необхідність забезпечення фінансової спроможності Фонду задля виконання ним визначених законодавством функцій у випадку суттєвого зниження його коштів.

У Державному бюджеті на 2014 рік кошти для підтримки Фонду не передбачені.

Реалізація законопроекту може призвести до збільшення державного боргу у поточному році у разі прийняття Урядом відповідного рішення щодо випуску ОВДП.

Згідно із статтею 25 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" для виконання покладених на нього функцій Фонд має право залучати кредити від Кабінету Міністрів України або отримати внесок держави на безповоротній основі на відповідний рік у разі, якщо з початку року обсяг коштів Фонду, що можуть бути використані Фондом на виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам коштів за вкладами та на надання фінансової підтримки приймаючому банку, зменшується більше ніж на 70 відсотків. Також цією статтею визначено процедуру надання такої фінансової підтримки Фонду з державного бюджету.

Опрос