Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об основах информационной безопасности Украины

Заключение к проекту закона Украины от 28.05.2014 № 4949
Дата рассмотрения: 24.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на засіданні 24 липня ц. р. розглянув внесений народними депутатами України Стойком І. М., Кузьмуком О. І., Сиротюком Ю. М. проект Закону України "Про засади інформаційної безпеки України" (реєстр. N 4949 від 28.05.2014 р.).

У законопроекті пропонується визначити основні засади державної політики, спрямовані на захист життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави в інформаційній сфері, порядок забезпечення інформаційної безпеки в умовах формування і розвитку інформаційного суспільства в Україні та глобального інформаційного простору, а також закріпити правові основи інформаційної безпеки України.

Метою законопроекту, як зазначають суб'єкти права законодавчої ініціативи, є встановлення: основних принципів забезпечення інформаційної безпеки України; життєво важливих інтересів України в інформаційній сфері; реальних та потенційних загроз інформаційній безпеці України; пріоритетів державної політики у сфері інформаційної безпеки; основних напрямів діяльності держави у сфері забезпечення інформаційної безпеки; об'єктів інформаційної безпеки і суб'єктів забезпечення інформаційної безпеки та їхні основні функції; статусу і порядку створення, засад діяльності та повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань інформаційної безпеки; засад міжнародного співробітництва у сфері інформаційної безпеки; відповідальності за правопорушення в інформаційній сфері.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в узагальнюючому висновку від 19 червня 2014 року погоджуючись з необхідністю врегулювання порушених у законопроекті проблем, вважає, що чимало його положень потребують доопрацювання і уточнення з метою їх узгодження з іншими законодавчими актами з питань інформаційної безпеки і боротьби з комп'ютерною злочинністю та наповнення згаданих положень конкретним нормативним змістом.

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією вбачає у положеннях проекту Закону корупційну складову і відповідно до свого рішення від 2 липня 2014 року (протокол N 43) робить висновок, що проект акта не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, оскільки законопроект надає посадовим особам право виконувати обов'язки за сумісництвом. Це суперечить вимогам Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та створює конфлікт інтересів.

Опрос