Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно пользования водными объектами местного значения

Заключение к проекту закона Украины от 26.05.2014 № 4935
Дата рассмотрения: 01.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо користування водними об'єктами місцевого значення" (реєстр. N 4935 від 26.05.2014 р.)

У проекті вносяться зміни до статті 122 Земельного кодексу України, згідно з якими до повноважень районних державних адміністрацій на їхній території за межами населених пунктів пропонується віднести надання земельних ділянок із земель державної власності у власність або у користування - для "цілей аквакультури на територіях водних об'єктів загальнодержавного значення", замість чинної норми - "ведення водного господарства" (ч. 3 ст. 122 ЗК України). Також пропонується повноваження обласних державних адміністрацій при передачі ними земельних ділянок із земель державної власності, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доповнити словосполучення: "крім випадків надання земельних ділянок під водними об'єктами місцевого значення для цілей аквакультури".

Метою проекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є спрощення процесу надання в оренду водних об'єктів та зміцнення фінансової основи місцевих бюджетів.

Розглянувши законопроект, Головне управління зазначає наступне.

Насамперед варто звернути увагу на те, що у тексті законопроекту, який має назву "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо користування водними об'єктами місцевого значення", до компетенції районних державних адміністрацій пропонується віднести повноваження щодо надання земельних ділянок для цілей аквакультури на територіях водних об'єктів загальнодержавного значення, що не узгоджується між собою.

Опрос