Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" (относительно места пребывания и права на образование)

Заключение к проекту закона Украины от 26.05.2014 № 4931
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 4 червня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України щодо місця перебування та права на освіту", реєстр. N 4931 від 26.05.2014 р., поданий народним депутатом України Сенченком А. В.

Зазначений законопроект розроблений з метою забезпечення додержання права громадян України на свободу пересування та права на освіту.

Проектом пропонується врегулювати правові відносини щодо декларування місця перебування громадян, які переселилися з тимчасово окупованої території України, а також право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання.

Члени Комітету висловились на підтримку зазначеного законопроекту, адже його прийняття дозволить закласти правові, організаційні та фінансові механізми для реалізації права на освіту громадянам, які проживають на окупованій території або переселилися з неї. Разом з тим, зверталась увага на необхідність узгодження запропонованих норм щодо свободи пересування з нормами базового Закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", а також уточнення формулювання положень законопроекту, якими гарантується право на освіту за рахунок коштів державного бюджету.

Опрос