Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" (относительно места пребывания и права на образование)

Заключение к проекту закона Украины от 26.05.2014 № 4931
Дата рассмотрения: 03.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (щодо місця перебування та права на освіту)" (реєстр. N 4931 від 26.05.2014 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (далі - Закон) "врегулювати правові відносини щодо декларування місця перебування громадян, які переселилися з тимчасово окупованої території України, на території України, а також право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, висловлює щодо нього такі зауваження.

Супровідні документи до законопроекту не містять належного обґрунтування необхідності його прийняття. В Пояснювальній записці до законопроекту суб'єкт права законодавчої ініціативи обмежується посиланням на відповідні положення Конституції України, які закріплюють право громадян на свободу пересування та вільний вибір місця проживання (ст. 33), доступність і безоплатність професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах (ст. 53), що, на думку Головного управління, недостатньо для обгрунтування необхідності його прийняття. Адже таке обгрунтування має супроводжуватись аналізом практики застосування законодавства, який би засвідчував наявність проблемних питань у зазначеній сфері.

Опрос