Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно предупреждения распространения пивного алкоголизма)

Заключение к проекту закона Украины от 21.05.2014 № 4925
Дата рассмотрения: 15.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запобігання поширення пивного алкоголізму)" (реєстр. N 4925 від 21.05.2014)

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 215 Податкового кодексу України пропонується прирівняти ставки акцизного податку на пиво (код 2203 00 згідно з УКТ ЗЕД) до ставок акцизного податку на товари за кодом 2208 згідно з УКТ ЗЕД. При цьому передбачається, що сплата акцизного податку з пива, що продається на розлив, та з пива, в якому вміст алкоголю може змінюватись під дією природних процесів бродіння, чи не може бути виміряний, сплачується за ставкою аналогічною до пива з вмістом алкоголю 8 %.

Метою прийняття законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є обмеження споживання пива шляхом підняття акцизу і відповідно ціни на пиво, що наблизить вартість пива до вартості соціально важливих напоїв щоденного споживання.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити таке.

1. Видається необґрунтованим пропонований спосіб вирішення проблеми підвищення ставки акцизного податку на пиво із солоду (солодове), зокрема, шляхом виключення у пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України коду 2203 згідно з УКТ ЗЕД "Пиво із солоду (солодове)" з одночасним зазначенням припису, що ставка акцизного податку на зазначену продукцію дорівнює ставці, яка застосовується до товарів за кодом 2208 згідно з УКТ ЗЕД "спирт етиловий, неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об. %; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт", а не шляхом зміни ставки акцизного податку за існуючим кодом 2203, що, як правило, застосовується у подібних випадках.

При цьому внесена пропозиція своїм наслідком матиме створення неузгодженостей в законодавстві, зокрема, зважаючи на той факт, що у ст. 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" міститься визначення поняття "пиво", яке кваліфікується як "насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203".

Зауважимо також, що в більшості країн світу пиво класифікується окремо від інших алкогольних напоїв, в тому числі і при диференціації ставок акцизного податку.

Опрос