Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об особенностях страхования сельскохозяйственной продукции с государственной поддержкой" (относительно водных биоресурсов)

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 4907
Дата рассмотрения: 24.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" (реєстр. N 4907 від 19.05.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою", згідно з якими у тексті Закону замість словосполучення "риба та інші водні живі ресурси" та слова "риба" має вживатися словосполучення "водні біоресурси". Крім того, до визначення поняття "сільськогосподарський страховий ризик" пропонується включити також і ризик загибелі застрахованих "водних біоресурсів".

Метою проекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є приведення Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" у відповідність до Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", що "надасть можливість сільськогосподарським товаровиробникам рибної галузі отримувати державну підтримку при страхуванні водних біоресурсів".

За результатами аналізу проекту Головне управління вважає за доцільне висловити наступне.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" "предметом договору страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою є майнові інтереси страхувальника, пов'язані з його страховими ризиками щодо вирощеної, відгодованої, виловленої, зібраної, виготовленої первинної (без вторинної обробки та переробки) сільськогосподарської продукції (товарів), зазначеної у групах 1 - 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України "Про Митний тариф України". У відповідних групах (зокрема, групах 03, 16) цього Закону йдеться про риби і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні, готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних. Слід усунути розбіжності у визначенні предмету договору страхування в законопроекті та Законі України "Про митний тариф України", взявши до уваги, що водні біоресурси - це сукупність водних організмів (гідробіонтів), життя яких неможливе без перебування (знаходження) у воді (ст. 1 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів").

Опрос