Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах Президента Украины" относительно обеспечения надлежащей организации и проведения голосования

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 4905
Дата рассмотрения: 20.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" (щодо забезпечення належної організації та проведення голосування) (реєстр. N 4905 від 19.05.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, у якому пропонуються окремі зміни до Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон).

За результатами аналізу законопроекту Управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У законопроекті передбачено можливість збільшення кількості членів дільничних виборчих комісій до вісімнадцяти осіб. Зокрема, відповідно до нової редакції частини 8 статті 24 Закону "у разі необхідності, для забезпечення дільничними виборчими комісіями належної підготовки та проведення виборів, у тому числі в день голосування, окружна виборча комісія може збільшити склад дільничної виборчої комісії до вісімнадцяти осіб за поданням голови відповідної окружної виборчої комісії на підставі пропозицій членів цієї комісії". Доцільність таких змін обґрунтовується тим, що у разі формування ДВК у мінімальному складі (дев'ять осіб) ДВК може не впоратись із організацією голосування у день виборів.

Управління в цілому не заперечує проти збільшення у необхідних випадках кількості членів дільничних виборчих комісій. Проте, як підстави для збільшення кількісного складу ДВК, які у проекті описані словами "у разі необхідності", так і процедура "за пропозиціями членів ОВК" створюють можливості для суб'єктивного підходу при використанні цих норм та можливих зловживань (зокрема, для спроб політично вмотивованих змін складу комісій безпосередньо перед голосуванням).

2. Зміни до розділу XIII "Прикінцеві положення" передбачають, що "громадяни України - військовослужбовці, які виконують завдання за призначенням у місцях тимчасового перебування їх підрозділів на території Донецької та Луганської областей, включаються на позачергових виборах Президента України 2014 року до уточнених списків виборців на звичайних виборчих дільницях у день голосування за поданням командирів відповідних підрозділів у встановленому Центральною виборчою комісією порядку,".

Такі зміни, як відзначається у пояснювальній записці, спрямовані на "вирішення питання забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України з числа військовослужбовців та осіб начальницького чи рядового складу, які на період проведення виборів Президента України перебуватимуть за межами постійної дислокації військових частин (формувань) у зв'язку з виконанням завдань за призначенням у місцях тимчасового перебування їх підрозділів, включаючи громадян України, призваних на військову службу у зв'язку з проведенням мобілізації".

Опрос