Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О регулировании градостроительной деятельности" относительно отсрочки запрещения на отвод земельных участков

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 4901
Дата рассмотрения: 04.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо відтермінування заборони на відведення земельних ділянок (реєстр. N 4901 від 19.05.2014 р.)

У законопроекті передбачається внесення змін до пунктів 6 та 6-1 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", відповідно до яких пропонується відстрочити визначені у цьому Законі заборони щодо надання земельних ділянок, а саме: до 01 січня 2020 року рішення щодо визначення та надання містобудівних умов і обмежень на територіях, де не затверджені плани зонування або детальні плани територій, приймають уповноважені органи містобудування та архітектури; до 1 січня 2020 року дія частин третьої та четвертої статті 24 цього Закону (щодо заборони надання чи зміни цільового призначення земельних ділянок із земель державної або комунальної власності) не поширюється на території, де не затверджені плани зонування або детальні плани територій". Метою законопроекту, відповідно до Пояснювальної записки до нього, є "подальше удосконалення правового регулювання містобудівної діяльності, спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві, реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю".

Головне науково-експертне з приводу цієї законодавчої пропозиції вважає за доцільне зазначити наступне.

На думку управління, законопроект є недостатньо обґрунтованим та таким, що містить внутрішні неузгодженості. Зазначимо, що за умовами пункту 1 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" частини третя та четверта статті 24 Закону (згідно з якими забороняється передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб, у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону; забороняється зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території), стосовно яких у проекті вносяться зміни до п. 6-1 розділу V "Прикінцеві положення" Закону, набули чинності з 1 січня 2013 року. У результаті ж прийняття проекту складеться ситуація, коли на територіях, які мають затверджені плани зонування або детальні плани територій - вказані заборони повинні діяти. Стосовно ж тих територій, де відповідні плани не затверджені, аж до 1 січня 2020 року можна буде надавати відповідні земельні ділянки у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб, тобто заборони до настання вказаного періоду не діють. У зв'язку з цим вважаємо, що прийняття проекту у запропонованій редакції поставить у нерівне становище різні території України та створить нерівні умови для їх розвитку, що навряд чи відповідає поставленій меті проекту та сприятиме укріпленню засад місцевого самоврядування.

Опрос