Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно завершения строительства метрополитена в г. Днепропетровск)

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 4900
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 4 червня 2014 року (протокол N 29) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (реєстр. N 4900 від 19.05.2014 р.), поданий народними депутатами України Павловим К. Ю. і Задорожним В. К.

Законопроектом запропоновано доповнити Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" новою статтею 25, згідно з якою надання коштів Міністерством фінансів України комунальному підприємству "Дніпропетровський метрополітен" Дніпропетровської міської ради (за рахунок кредиту, залученого державою від Європейського інвестиційного банку (далі - ЄІБ) для реалізації проекту "Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпропетровську") здійснюється на безповоротній основі, а Дніпропетровська міська рада має відшкодовувати витрати державного бюджету з обслуговування такого кредиту і вносити до державного бюджету плату за надання кредитних коштів. При цьому, комунальне підприємство "Дніпропетровський метрополітен" звільняється від зобов'язання надавати забезпечення виконання зобов'язань перед державою з відшкодування витрат державного бюджету, здійснених у зв'язку з отриманням такого кредиту.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що планується залучити кредит ЄІБ в обсязі 152 млн. євро (за плаваючою відсотковою ставкою EURIBOR + спред, строк погашення - 25 років), а прийняття законопроекту забезпечить визначення механізму та умов надання такого кредиту.

Відповідні кошти кредиту вже враховані у Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік": у додатках N 2, N 3, N 7 і N 9 до цього Закону залучення кредиту у п. р. передбачено у сумі 282,4 млн. грн. з подальшим спрямуванням на субвенцію з державного бюджету міському бюджету міста Дніпропетровська на завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську.

Отже, прийняття законопроекту не призведе у поточному році до зміни показників державного бюджету і граничного обсягу державного боргу.

Належить зазначити, що аналогічний за змістом законопроект "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. N 3234 від 11.09.2013), був розглянутий і підтриманий Комітетом з питань бюджету (рішення від 23.10.2013 р., протокол N 18), однак не був розглянутий Верховною Радою України і втратив свою актуальність у зв'язку із завершенням бюджетного періоду 2013 року.

Слід звернути увагу, що загалом на реалізацію проекту "Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпропетровську" планується залучити кредитних коштів у сумі 304 млн. євро, включаючи 152 млн. євро за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР) відповідно до Кредитної угоди (Проект "Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську"), ратифікованої Законом України від 05.06.2013 р. N 322-VII. При цьому, у 2012 році після підписання такої угоди умови передачі комунальному підприємству "Дніпропетровський метрополітен" коштів кредиту ЄБРР були врегульовані Законом України від 02.10.2012 р. N 5307-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" шляхом передбачення аналогічної норми (стаття 26).

Опрос