Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности" (относительно сокращения оснований для аннулирования лицензии)

Заключение к проекту закона Украины от 15.05.2014 № 4883
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо скорочення підстав для анулювання ліцензії)" (реєстр. N 4883 від 15.05.2014 року), внесений народним депутатом України А. П. Денисенком

У проекті пропонується внести до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" зміни, якими скасовується анулювання ліцензій у разі повторного порушення ліцензійних умов ліцензіатом. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, його прийняття "дозволить вдосконалити взаємовідносини між державними органами нагляду (контролю) та підприємництвом, зменшить тиск на суб'єктів господарювання, знизить "корупційний податок". Що, в свою чергу, призведе до більш ефективної роботи суб'єктів підприємництва і сприятиме зростанню надходжень податків до бюджетів усіх рівнів".

Розглянувши проект, Головне управління насамперед звертає увагу на те, що Верховною Радою України 01.07.2014 року у першому читанні прийнятий Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", який передбачає визнання чинного однойменного закону таким, що втратив чинність. Вважаємо, що за цих умов коректніше було б не внесення змін до закону, який втратить свою чинність, а оформлення відповідної законодавчої ініціативи як пропозиції до прийнятого у першому читанні законопроекту.

Щодо суті законодавчої ініціативи, то її реалізація може мати не лише позитивний, а й негативний ефект, зокрема, щодо захисту прав споживачів. Це пояснюється тим, що у проекті фактично скасовується відповідальність ліцензіата у вигляді позбавлення ліцензії за порушення ліцензійних умов. За цих умов, на думку управління, більш доцільним стало б чітке визначення ліцензійних умов, повторне порушення яких має бути підставою для анулювання відповідної ліцензії.

Опрос